Školní rok 2014 - 2015

Do mateřské školy v Batňovicích na školní rok 2014-2015 je zapsán maximální počet dětí na jednu třídu – 28. Z toho 17 chlapců a 11 děvčat. V letošním roce máme 7 předškoláků - říkáme jim "motýlci" a mladším dětem "berušky", těch je 23.

Náš vzdělávací program má stále název "KLÍČ K BRÁNĚ DO SVĚTA" a je v souladu s  požadavky z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání (RVP PV). Vzdělávací nabídka je uspořádána do nově nazvaných čtyř integrovaných bloků:

• JÁ A MOJE OKOLÍ
  • ŽIVÁ A NEŽIVÁ PŘÍRODA
  • PLANETA ZEMĚ
  • JE NÁM DOBŘE NA SVĚTĚ

Tyto bloky propojují obsahy z 5 základních vzdělávacích oblastí z RVP PV:

• DÍTĚ A JEHO TĚLO – biologická
  • DÍTĚ A JEHO PSYCHIKA – psychologická
  • DÍTĚ A TEN DRUHÝ – interpersonální
  • DÍTĚ A JEHO SPOLEČNOS – sociálně-kulturní
  • DÍTĚ A SVĚT – enviromentální

Již osmým školním rokem máme v naší školce svůj vlastní originální celoroční motivační projekt. Letos má název "Čmelák Tykadýlko", který se stane pro děti po celý rok velkým, laskavým, hodným, moudrým kamarádem. Děti přivítal hned 1. září a představil se veselou písničkou. S každým z dětí se pozdravil a na uvítanou mu předal překvapení, dáreček – vyrobeného čmeláčka.

Hlavním cílem těchto projektů je rozvoj kladných povahových vlastností u všech dětí, podpora fyzické a psychické pohody v dětském kolektivu a rozvoj důležitých komunikativních dovedností.

Čmelák Tyky spinkal v trávě.
probudil se teďka právě.
Protáhl si nožičky, hlavičku i ručičky.
Na nohy dal bačkorky a utíkal do školky.

Věříme, že nám s ním bude vždy pěkně, veselo, aby se nám všem ve školce hlavně líbilo! Svými nečekanými návštěvami i různými "překvápky" nejen pro děti, ale i rodiče nám bude hezky zpestřovat běžné dny v naší mateřince po celý školní rok.

NADSTANDARTNÍ AKTIVITY NAŠÍ ŠKOLKY:

• logopedická péče a prevence
  • kroužek keramiky
  • kroužek angličtina hrou
  • návštěvy solné jeskyně v Trutnově
  • předplavecký výcvik v Trutnově
  • pravidelné cvičení v naší nové školní tělocvičně
  • návštěvy v obecní knihovně s pěkným programem a překvapením pro děti
  • "MAXÍK" – příprava na vstup do ZŠ (odborníky propracovaný stimulační program pro předškoláky a děti s odloženou školní docházkou)
  • výukové programy na počítači pro předškoláky
  • hygiena zubů – pravidelná péče a nácvik správné techniky čištění zubů u dětí předškolního věku

TRADIČNÍ AKCE NAŠÍ ŠKOLKY:

• návštěvy různých výstav, divadel, vystoupeních ZUŠ Úpice, taneční školičky Bonifác a Ballaré ze Rtyně
  • různé výlety do okolí
  • vystoupení dětí na setkání zahrádkářů v obci
  • vystoupení dětí v KD nejen s důchodci
  • vystoupení dětí na "Vítání občánků" v obci
  • vystoupení dětí v KD ke Dni matek
  • pro rodiče vánoční besídka a besídka k svátku maminek
  • slavnostní loučení s předškoláky a jejich rodiči ve školce
  • různá "překvápka" pro děti a rodiče po celý rok (např. podzimní procházka za zvířátky, vánoční skotačení, koloběžkiáda, pohádkové odpoledne, knoflíčkovaná, zábavné odpoledne s tatínky, čarodějnické hrátky, tlapičkovaná atd.)

Provoz mateřské školy v Batňovicích

Poslední aktualizace: 22. 2. 2016 11:51