Školní rok 2010-2011

Do MATEŘSKÉ ŠKOLY v Batňovicích na školní rok 2010 - 2011 je zapsáno celkem 28 dětí. Z toho jen 9 děvčat a 19 chlapců. Předškoláků je letos 9, čtyřletých také 9 a 10 je tříletých dětí. Starším předškolákům říkáme "motýlci" a mladším dětem říkáme "berušky".

Náš vzdělávací program nazvaný „KLÍČ K BRÁNĚ DO SVĚTA“ vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Vzdělávací nabídka je nově uspořádána do třech integrovaných bloků:

• rok v přírodě,

• svět kolem nás,

• já mezi lidmi.

Tyto bloky propojují obsahy z pěti základních vzdělávacích oblastí:

• biologické,

• psychologické,

• interpersonální,

• sociálně-kulturní,

• enviromentální.

Celoroční motivační projekt je po Ferdovi mravencovi a berušce, Pejskovi a kočičce, Veselém skřítku Knoflíčkovi letos nazván "POHÁDKOVÝ DĚDEČEK ZVONEČEK". Má prostřednictvím pohádek a příběhů vytvářet u dětí kladné povahové vlastnosti. Povede děti k prosociálnímu chování ve vztahu k ostatním dětem v kolektivu. Bude rozvíjet řečové, jazykové a komunikativní dovednosti.
Motto "Pohádkového dědečka Zvonečka" zní:
"Moji milí kamarádi,
mějte se tu všichni rádi.
Žijte si tu bez hádek,
zvítězí dobro z pohádek."

Nadále se budeme ve spolupráci s rodiči věnovat pravidelně logopedické péči. Už druhým rokem bude probíhat pro starší děti kroužek keramiky a opět kroužek "angličtina hrou" také pro starší děti. V lednu nás čeká předplavecký výcvik v Trutnově. Mezi další tradiční akce patří besídky - vánoční a ke svátku maminek, loučení s předškoláky a jejich rodiči, různé výlety, návštěvy kina,divadel,výstav. Od loňského roku také pravidelně využíváme novou tělocvičnu.

Provoz mateřské školy v Batňovicích

Poslední aktualizace: 22. 2. 2016 12:30