Mateřská škola dnes  / školní rok 2023-2024

Do mateřské školy v Batňovicích je k začátku školního roku zapsáno 26 dětí. Naším cílem bude vhodně doplňovat rodinnou výchovu, rozvíjet osobnost dítěte, podporovat tělesný rozvoj a zdraví, spokojenost, pohodu, napomáhat v chápání okolního světa a přibližovat dětem společenské soužití. Budeme pracovat podle týdenních plánů, poznávat svět ve všech ročních obdobích. Celým výchovným působením bude prolínat ekologická výchova, vytváření kladného vztahu k přírodě. Předškoláky se budeme snažit připravit co nejlépe na vstup do školy pomocí kroužku Předškoláček, ve kterém k dětem budeme moci přistupovat více individuálně a rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti. Tím, že jsme jedna třída věkově smíšená, věříme, že mladší děti se budou učit od starších a starší děti se naučí ohleduplnosti k druhým.

Náš vzdělávací program má název "KRKONOŠSKÉ POHÁDKY" a je v souladu s požadavky z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání (RVP PV). Vzdělávací nabídka je uspořádána do sedmi integrovaných bloků:

AKTIVITY NAŠÍ ŠKOLKY