Školní divadlo

Vesnické školy hrály od nepaměti školní divadlo. Ani batňovická škola nebyla výjimkou. Z vyprávění pamětníků i z četby starých školních kronik se o tom můžeme přesvědčit. Při listování školními kronikami za minulých více než sto let existence naší školy nacházíme zmínky o školním divadle např. v roce 1919, v roce 1963 a od roku 1975 pak již každoročně. Tím se stala naše škola vyjímečná v celém širokém okolí.

Přes zimu se děti scházejí dvakrát týdně v dramatickém kroužku a na jaře vystoupí se svým představením. Hrají pro okolní školy, školky a pro rodiče, někdy pohostinsky vystupují i na jiných scénách, např. v Domově důchodců na Tmavém dole nebo v Úpici.

Divadlo je vždy vrcholem mimoškolní činnosti, dodává dětem pocit sebevědomí, seberealizace, sounáležitosti, zodpovědnosti k druhým a nakonec pocit radosti z dobře vykonané společné práce. Musí pracovat se svým hlasem, správně a zřetelně se vyjadřovat. Do hraní divadla se zapojují téměř všichni žáci a nácvikem a přípravami žije nejen škola, ale i celá obec. Na vlastním představení se podílejí značnou měrou i rodiče, protože krásné kostýmy, které dětem připraví, mají na konečném výsledku nemalý podíl.